msks_logo

msks bleskovky

erb2 

facebook msks

msks Gerbocova Snina

ROCKFEST

mediaaa

Vyhľadávanie

Počítadlo návštev

TOPlist

PrihlásenieV roku 2018

VICHODŇARSKE ROZPRAVOČKI

 

..... Das tri abo može i štiri dzeci prišľi za mnu i pitaju še me, či jim ňenapišem dajake rozpravočki. Ta ja jim povedzel, že hej a napisal mi......
V stredu 19. decembra 2018 v doobedňajších hodinách sme v priestoroch sninského kaštieľa privítali autora jedinečnej knižky napísanej východoslovenským dialektom „Vichodňarske rozpravočki“. Prezentácie sa zúčastnili žiaci druhého stupňa ZŠ Budovateľská a Komenského Snina ako aj dospelá verejnosť, pretože 11 veselých ilustrovaných rozprávok od režiséra, dramatika a autora divadla KĽUD Kladzany Jozefa Jenča je určených nielen deťom.
Jožko Jenčo úžasným humorom sprostredkoval prítomným stretnutie so známymi postavičkami ako Červená Chustočka, prečítal „rozpravočki“ O princeznoj Plačkoj, či O princeznoj, co guľala zos očami.
V závere, ktorý nám prečítal hneď na úvod, pretože si samotný úvod zámerne nepripravil, povedal niekoľko múdrostí, ktoré odzrkadľujú pravú dušu len pravého VICHODŇARA. A niekedy i toho ľavého. A aby bolo jasné v akom duchu sú Vichodňarske rozpravočki písané, ponúka Jožko Jenčo v závere svojej publikácie i vyriešenie dlhotrvajúcej záhady pravého vichodňarskeho receptu Francuzke bandurki : bandurki zos cibuľku, kolbasku, vajičkom, zmišane a upečene u trube – o totim jedzeňu žadni Francuz ňikdaj ňič ňečul aňi ho ňejid, aľe mi jich i tak volame francuzke, bo še nam vidzi, že taka fajnota ňemože pochadzac zos Vichodu.

SM1  SM2  SM3  SM4  SM5  SM6
O Dorotkinom mliečku

Autorské čítanie Diany Vasilenkovej

O Dorotkinom mliečku

s detičkami z Cirkevnej MŠ sv. Márie Goretti zo Sniny. 23.2.2018.

DSC 0002  DSC 0007


Mesiac knihy v sninskej knižnici

Kniha bez čitateľa stráca svoje poslanie. Sme potešení, ak priaznivci literatúry požičiavaním, a predovšetkým čítaním, podporujú význam každej  knihy v našej knižnici.

Mesiac knihy sme odštartovali už koncom februára, keď sme v priestoroch mestskej knižnice privítali na autorskom čítaní Dianu Vasilenkovú, rodáčku zo Sniny, autorku detskej knihy O Dorotkinom mliečku, ktorá sa s detičkami z Cirkevnej materskej školy sv. Márie Goretti zo Sniny porozprávala aj o tajoch mamičkinho mliečka.

Každoročne sa zapájame do celoslovenskej akcie Týždeň slovenských knižníc. Už 19. ročník sa konal v dňoch 5. – 11. marca pod spoločným mottom „Knižnice pre všetkých“. Toto podujatie tradične nemení svoj základný cieľ, ktorým je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí.

Najtvárnejšou cieľovou skupinou sú naši najmenší, naša mládež, pre ktorých sme pripravili zážitkové čítania, informačné výchovy, exkurzie. Pripomenieme si skrz literárnych diel výročie úmrtia i narodenia slovenskej poetky, prozaičky, novinárky, ale predovšetkým známej ako autorky kníh pre deti a mládež Kristy Bendovej. V rámci pravidelnej akvizície knižničného fondu pozývame i dospelých čitateľov vypožičať a prečítať si najnovšie tituly (nielen v oddelení krásnej literatúry) od populárnych a obľúbených slovenských i zahraničných autorov, napr. D. Brown (Pôvod), D. Dán (Cigaretka na dva ťahy), J. Banáš (Somár je Švajčiar), D. Silva (Dom špiónov), K. Gillerová (Kroky v daždi),  T. Keleová-Vasilková (Priateľky), A. Rimová (Sama v búrke) a mnohých a mnohých ďalších. Rovnako každoročne počas mesiaca knihy vyzývame a umožňujeme čitateľom vrátiť vypožičané knihy z našej knižnice po uplynutí výpožičnej doby bez sankčných poplatkov.

Našou snahou je prostredníctvom spomínaných podujatí zameraných najmä na knihu a čítanie učiť už malých jedincov vzťahu ku knihám. 


Cirkevná MŠ  sv. Márie Goretti zo Sniny 

CMŠ 1 CMŠ 2 CMŠ 3 CMŠ 4 CMŠ 5 CMŠ 6 CMŠ 7 CMŠ 8 CMŠ 9 CMŠ 10 CMŠ 11 CMŠ 12 CMŠ 13


MŠ Budovateľská Snina

MŠ Bud. 1 MŠ Bud. 2 MŠ Bud. 3 MŠ Bud. 4 MŠ Bud. 5 MŠ Bud. 6 MŠ Bud. 7 MŠ Bud. 8 MŠ Bud. 9 MŠ Bud. 10 MŠ Bud. 11 MŠ Bud. 12 MŠ Bud. 13 MŠ Bud. 14 MŠ Bud. 15


MŠ Perečínska Snina

MŠ Per. 1 MŠ Per. 2 MŠ Per. 3 MŠ Per. 4 MŠ Per. 5 MŠ Per. 6


MŠ Čsl. armády Snina

MŠ ČSA 1 MŠ ČSA 2 MŠ ČSA 3 MŠ ČSA 4 MŠ ČSA 5 MŠ ČSA 6 MŠ ČSA 7 MŠ ČSA 8 MŠ ČSA 9 MŠ ČSA 10 MŠ ČSA 11 MŠ ČSA 12 


MŠ na ulici Vihorlatskej

MŠ Vih. 1 MŠ Vih. 2 MŠ Vih. 3 MŠ Vih. 4 MŠ Vih. 5


.